APLS: The Pediatric Emergency Medicine Course

APLS: The Pediatric Emergency Medicine Course
Çocuk Acil Tıp Kursu

Amerikan Pediatri Akademisi ve Acil Hekimleri Birliği tarafından geliştirilen bu kursta katılımcılar kritik hastaların acil servisteki ilk saatlerinde değerlendirilme ve tedavilerinde yoğun bir öğrenim deneyimine sahip olmaktadırlar. Ulusal koordinatörlüğü Dernek Başkanımız Prof. Dr. Durgül Yılmaz tarafından yürütülen bu kurs derneğimiz tarafından ülkemizin dört bir yanına ulaştırılmıştır.
APLS Kursu Yapılan İller:

  1. İzmir (Mayıs 2009)
  2. İstanbul (Ekim 2009)
  3. Ankara (Mart 2010)
  4. Bodrum (Nisan 2010)
  5. Kuşadası (Kasım 2010)
  6. Antakya (Şubat 2011)
  7. Mardin (Nisan 2011)
  8. Urla (Mayıs 2011)
  9. Diyarbakır (Eylül 2011)
  10. Rize (Ekim 2012)

APLS Kurslarımıza 271 katılımcının % 65’i çocuk asistan/uzmanı, %24’ü acil tıp uzman/asistanı ve %11’i ise çeşitli uzmanlık alanlarından (çocuk cerrahisi, anestezi ve reanimasyon, pratisyen) oluşmaktaydı. Katılımcıların  95’i kurs bitirme sınavından 70 veya daha yüksek bir not aldı. Katılımcıların tamamı kurs kitabı ve materyallerinin faydalı olduğunu ve kurstan edinilen bilgi-beceri ile klinik uygulamalarının değişeceğini bildirmiştir. 
Ayrıntılı bilgi www.aplsturkey.com adresinden edinilebilir.

APLS Kurs Web Sitesi İçin Tıklayınız

Çocuk Acil Tıp Derneği: 1379 Sk. No:57 Efes İş Hanı A Blok K:3 D:303, Konak, İZMİR (0232) 446 06 18 cocukacildernegi@gmail.com
Hızlı zayıflamanın en güzel yolu Dukan Diyeti ile çok kolay zayıflayın, anında zayıflayın, En kolay ve zayıflama yöntemlerinden biri olan Karatay Diyeti ile kitaplar okuyarak ve bilgi edinerek ucuza zayıflayın Göbek Eritme bu site sayesinde başarılır.

Gebe ve hamile kalmak isteyen bayanlar için engüzel hamilelik hesaplama sitesi hamilelik belirtileri yayına açılmıştır. ayrıca en kolay saç çıkarma ve saç ekimi yöntemleri de bu sitede yeralmaktadır. Saç ekim fiyatları iiçn bu siteyi ziyaret ediniz.Dukan Diyeti

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Doğuma hazırlanan birçok kadının en merak ettiği konu gebelik hesaplama süreleridir.Bu bir hafta hafta gebiliğede fayda sağlamaktadır.

Çağımızın en önemli hastalıklarından baş ağrısı tedavisi bitkilerle çok kolay yapılabilmektedir.

York testi hamilelik testi