2010 BODRUM

(Toplantı Duyurusunun Tamamını İndirmek İçin Tıklayınız)

Değerli Meslektaşlarımız,

Çocuk ölümlerinin büyük çoğunluğu ani gelişen acil durumlara bağlıdır. Çocuklarda acil durumların erken tanınması ve doğru tedavisi önemlidir. Acil servisler ekip çalışmasının önemli ve etkin olduğu yerlerdir.

Bu servislerde çalışan doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının bilgili, deneyimli, becerili ve hızlı karar verme yeteneğine sahip olması yanı sıra soğukkanlı, güven veren, şefkatli, özverili, insan ilişkilerini ve psikolojisini bilen, çevresi ile iyi iletişim kurabilen kişilik özelliklerine de sahip olması gerekir. Bu özellikler kişisel çabalarla ve mezuniyet sonrası sürekli eğitimlerle sağlanabilir.

Çocuk Acil Tıp Derneği tarafından, Bahar Toplantısı kapsamında düzenlenecek olan eğitim aktivasyonları ile çocuk hasta bakımından sorumlu olan hekim ve diğer sağlık çalışanlarının çocuk acil tıp konusunda temel bilgilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bilimsel program içeriği olgu temelli sunumlar formatında sık karşılaşılan tıbbi ve cerrahi acillerin değerlendirilmesi, tanısı, tedavileri konularında çekirdek bilgilere odaklanacaktır.

Başarılı bir Çocuk Acil Tıp uygulamasına ulaşmak dileğiyle,

Prof. Dr. Nedret Uzel

Çocuk Acil Tıp Derneği Başkanı

Çocuk Acil Tıp Derneği: 1379 Sk. No:57 Efes İş Hanı A Blok K:3 D:303, Konak, İZMİR (0232) 446 06 18 cocukacildernegi@gmail.com
Hızlı zayıflamanın en güzel yolu Dukan Diyeti ile çok kolay zayıflayın, anında zayıflayın, En kolay ve zayıflama yöntemlerinden biri olan Karatay Diyeti ile kitaplar okuyarak ve bilgi edinerek ucuza zayıflayın Göbek Eritme bu site sayesinde başarılır.

Gebe ve hamile kalmak isteyen bayanlar için engüzel hamilelik hesaplama sitesi hamilelik belirtileri yayına açılmıştır. ayrıca en kolay saç çıkarma ve saç ekimi yöntemleri de bu sitede yeralmaktadır. Saç ekim fiyatları iiçn bu siteyi ziyaret ediniz.Dukan Diyeti

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Doğuma hazırlanan birçok kadının en merak ettiği konu gebelik hesaplama süreleridir.Bu bir hafta hafta gebiliğede fayda sağlamaktadır.

Çağımızın en önemli hastalıklarından baş ağrısı tedavisi bitkilerle çok kolay yapılabilmektedir.

York testi hamilelik testi